Je to příběh o zázračném uzdravení a Boží milosti. Jemu patří veškerá sláva.

Výtah z emailů popisujících zdravotní stav sestry Blanky

29.10. 2020  modlitebníkům našeho sboru do emailových schránek přišla zpráva:  Píšu Vám naléhavou prosbu za sestru Blanku. Před chvílí volal Láďa (manžel), že Blance bylo pořád hůř a hůř. Volal včera večer rychlou, ale jej odmítli, že to není tak zlé...

Dnes ráno už nemohla dýchat a jenom lapala po dechu. To rychlá přijela a odvezla ji do Svitav do nemocnice. Tam potvrdili nákazu koronavirem a obostranný zápal plíc. Leží na JIP a dostává antibiotika a kyslíkovou masku na dýchání. Láďa ji teď volal a říkala mu, že se ji teď dýchá lépe. Všechny nás pozdravuje a moc prosí o modlitby. A Láďa se k prosbě připojil a moc prosí, ať se za ně modlíme.

30. října to začalo vypada velmi smutně v emailu bylo - "chci vás povzbudit v modlitbách za Blanku Martinkovů. Dnes ji je trochu hůř, proto  doktor předepsal remdesivir, který mu schválila pojišťovna, protože je Blanka v ohrožené skupině lidí k vzhledem k její nemoci." Následně se stav zhoršil a 31.10. byla převezena na ARO, protože tělo  nepřijímalo kyslík. Láďa mluvil s lékařem a ten mu říkal, ať počítáme spíš se zhoršením, než zlepšením. Následující den byly podle doktorky plíce ve stavu, že se z toho asi nezpamatuji. A přidávají se záněty v těle. Neřekla to narovinu, ale znělo to tak, abychom počítali s nejhorším. 4.11. doktorka ze Svitavské nemocnice řekla, že stav Blanky je velice kritický. Plíce nepracují a vůbec se nelepší. Opět jejímu manželovi říkala, ať počítá s nejhorším. Navíc řekla, že hluboký a dlouhý umělý spánek poškozuje mozkové buňky, co by mohlo být pro Blanku další komplikaci po vyléčení. 6.11. bylo  - "Mám úžasnou zprávu. Blanku probudili z umělého spánku, normálně komunikuje s doktorem a sestrou. Rehabilitační sestra s ní cvičí, aby neměla proleženiny. Zůstává na nucenem dýchání, protože kapacita plic je zatím malá. 8.11.  Jeji stav je pořád vážný.  Zkoušejí ji odpojit od nucené ventilace plic, ale zatím to sama neudýchá. Navíc zjistili nějaký nový bacil v plicích a hledaji antibiotikum. Teploty pořád kolísají z nízkých do vysokých a zpět. 10. 11. Blanku  převezli z ARO na JIP. 14.11. byla ještě  pohublá a slabá, ale primář  říkal, že plíce se krásně uzdravují, a když to půjde tak dál, příští týden by ji pustili domů. Dobírá ještě antibiotika. V pondělí 16.11. S velikou radostí zavolal Láďa Martinik, že ve středu se Blanka vráti domů. HALELUJA. 4.12. Doktor říkal, že má ještě nezhojená ložiska v plicích, ale je vidět značné zlepšení.Blanka Martiniková byla 4. ledna 2021 na kontrole. Pan primář byl spokojený, že plíce se lepší a i krev je již lépe okysličená. Na kontrolu má přijít až 5. března.  

Jak sestra celou situaci prožívala můžete shlédnout  ve videu  zde