Aktuality

Bohoslužbu vedl a kázal br. kaz. Petr Asszonyi.

Ve středu 18.5 v 18 h bude biblické zastavení v Letovicích k nové sérii Hledání Boží vůle (část 3), zaměřená tentokrát na principy, jak PB zjevoval svému lidu svoji vůli ve SZ. V čtvrtek bude biblické setkání na Horním Smržově v 19 hod. Proběhne i další obvyklý program v týdnu. Další neděli nám poslouží vikář A. Šeda. 

Dle rozpisu je na nedělní odpoledne uvedena bohoslužba na Horním Smržově, která se ale konat dnes nebude, až třetí neděli v červnu.

Příští týden v pátek a sobotu se uskuteční celocírkevní konference Církve bratrské v Hradci nad Moravicí. Delegáty na náš Sbor jsou br. kaz. Asszonyi a Pavel Sabol, bez hlasovacího práva se dále účastní vikář Antonín Šeda. Na tuto událost také modlitebně mysleme. Pokud by měl někdo zájem o nahlédnutí do materiálů a zpráv pro toho konferenční jednání, obraťte se na kohokoliv ze staršovstva.

Kalendář dalších akcí:

neděle 29.května ve 13 h - odpoledne u příležitosti 100. let narození br. kaz. J. Polanského. Plakát na setkání je ve vestibulu nebo na veřejné facebookové stránce Sboru.

Bohoslužbu vedl a kázal br. Samuel Krúpa, základem kázání byl text Lukáš 24,13 an.

Ve středu 11.5 v 18 h bude biblické zastavení v Letovicích k nové sérii Hledání Boží vůle a proběhne i další obvyklý program v týdnu. Další neděli poslouží br. kaz. P. Asszonyi. 

Děkujeme všem, kteří se zapojili do sbírky pomoci ohledně Ukrajiny. Výtěžek sbírky byl 95 tis Kč, 85 tis Kč bylo odesláno na pomoc, kterou organizuje CB Horní Suchá s jejich kazatelem Jevhenem Fursovem, který pochází z Mariupolu a orgazuje pomoc na Ukrajině. 10 tis Kč bylo poukázáno přes Diakonii CB na podporu kazatelů na Ukrajině, kteří nebývají placení sborem, ale měli civilní zaměstnání a ocitli se nyní v existenčních problémech.

Kalendář dalších akcí:

neděle 29.května ve 13 h - odpoledne u příležitosti 100. let narození br. kaz. J. Polanského. Plakát na setkání je ve vestibulu nebo na veřejné facebookové stránce Sboru.

Srdečně zveme nezadané křesťany z protestantských církví ve věku cca 25-55+ let na setkání, které se uskuteční 28.5.2022 v Českých Budějovicích a bude-li to technicky možné také On-line. Řečník: Pavel Benák, CB České Budějovice, téma: Iluze a ideály. Po obědě procházka – historické a kulturní památky města. Nejedná se o seznamovací akci. Setkání nabízí prostor pro povzbuzení, ke sdílení, společným aktivitám a budování přátelství. Přihlašujte se do 21.5.2022. Bližší informace včetně pozvánky a odkazu pro registraci najdete zde: https://singlesplus.cz/pozvanky

Bohoslužbu vedl a kázal br. kaz. Petr Asszonyi, byla slavena sv. VP.

Z pravidelného programu se uskuteční v úterý setkání v Lysicích a středu v 18 h modlitební setkání v Letovicích (první středa v měsíci). Další neděli poslouží br. S. Krúpa. 

O víkendu se dorost účastnil regionálního kola závodu "Biblická stezka", kde se jedná z hlídek umístila na prvním místě s postupem do celostátního kola, kde se může účastnit celý dorost. Zde prosíme rodiče, aby se domluvili se s. D. Asszonyi. V Letovicích také dnešním dnem skončilo setkání mládeží jihomoravského seniorátu. 

Kalendář dalších akcí:

neděle 29.května ve 13 h - odpoledne u příležitosti 100. let narození br. kaz. J. Polanského

Bohoslužbu vedl a kázal br. kaz. Petr Asszonyi, odpoledne bude ještě bohosluža na Suchém.

Ve středu bude biblická hodina v Letovicích v 18 h (nové téma Hledání Boží vůle?). O víkendu se dorost účastní regionálního kola závodu "Biblická stezka" a uskuteční se také setkání mládeží jihomoravského seniorátu v Letovicích. Na tyto akce můžeme také modlitebně myslet. Další neděli (1.5) poslouží br. kaz. P. Asszonyi a bude slavena sv. VP.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do velkého jarního úklidu sborových prostor.

Kalendář dalších akcí:

neděle 29.května ve 13 h - odpoledne u příležitosti 100. let narození br. kaz. J. Polanského

БОГОСЛУЖІННЯ 

зустріч християнів
Щонеділі o 9 ранку.

Щиро вас запрошуємо.

Dostupné informace ke sbírce Diakonie naleznete na stránkách Církve Bratrské.

Odkaz dostupný zde

 

Srdečně vás zveme na další společný online večer chval Církve bratrské, který se bude konat v neděli 20. března 2022 od 19:00 hod. Online přenos bude vysílán na YouTube kanálu ETSPraha. Koncertu je možné zúčastnit se osobně v sále Křesťanského společenství Praha

Odkaz na plakát na večer chval dostupný zde

Milé sestry, milí bratři,

stejně jako mnozí z vás jsme zděšeni brutálním napadením Ukrajiny ruskými vojsky. Tento zlý a dopředu promýšlený krok nemá žádné ospravedlnění a přinese utrpení mnoha lidem. Zároveň se na vás obracíme s naléhavou prosbou o modlitby za Ukrajinu. Napadení Ukrajiny je pro nás o to bolestivější, že zde máme řadu přátel, naše sbory spolupracují s ukrajinskými sbory a mnozí Ukrajinci, které dobře známe, žijí mezi námi.

Modleme se, aby Pán Bůh odstranil ty, kteří zlo této války rozpoutali a kteří mají zájem na jeho pokračování, prosme, aby se ruská agrese zastavila a nedošlo k dalšímu krveprolití. Přimlouvejme se za naše sestry a bratry, kteří jsou spolu s ostatními vystaveni násilí.

Chceme se jako církev modlit a zároveň navázat na dlouhou tradici naší pomoci Ukrajině. Proto se chceme připojit ke sbírce, kterou vyhlašuje Diakonie Církve bratrské. Přispět můžete na transparentní účet veřejné sbírky Matouš 25:

https://cb.cz/diakonie/matous-25/pomoc-ukrajine/

Číslo účtu: 2301173860/2010. VS platby: 300, do poznámky k platbě prosím uveďte Ukrajina.

Najdeme způsob a cestu jak tuto pomoc cíleně dopravit k lidem, kteří se v důsledku válečného konfliktu ocitli nebo ocitnou v těžké situaci.

David Novák, předseda Rady CB

Bronislav Matulík, první místopředseda Rady CB

Roman Kysela, ředitel Diakonie CB

 

  • Odkaz na stránky Církve Bratrské ZDE

Ve sborové knihovně je k dispozici několik stovek knih k možnému zapůjčení. Pro snažší orientaci najdete níže seznam knih řazených podle názvu a dále seznam řazený podle jména autora. V případě zájmu si cokoliv vypůjčit kontaktujte s. Noemi Krúpovou - osobně nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

KNIHY PODLE NÁZVU

KNIHY PODLE AUTORA

 

Setkání mládeže od 15 do přibližně 25 let (byť horní hranice není omezena:-) se konají ve školním roce zpravidla každý pátek večer. Termíny a místo a program setkání je vždy upřesněn samostatném rozpisu.

Na našich setkáních společně studujeme Bibli a diskutujeme.

Kontaktní osoba: Alena Krupa