Aktuality

Dnešní neděli jsme se připojili k poslední celostátní on-line CB bohoslužbě, tentokrát ze Sboru Praha 13. V  modlitebně v Letovicích se ráno konaly bohoslužby ČCE a od 9 h potom program pro děti, který vedl Carlos G.

Dnes večer v 18 h je možné se ještě připojit k on-line večeru chval z CB Vsetín-Maják, stanice Metro Olomouc. 

V týdnu probíhá obvyklý program, případně se informujte u br. kazatele či příslušných vedoucích.

V neděli 16.5 jste zváni k osobní účasti na bohoslužbě v Letovicích v 9 hodin. Není třeba se předem nijak registrovat, jen prosíme o dodržení potřebných hygienických opatření (ochrana úst, dezinfekce rukou, rozestupy 2m). Bude také vysluhována VP a probíhá nedělka (besídka) pro děti. Od této neděle již nebudou pravidelné on-line přenosy na YouTube kanálu sboru.

Dnešní neděli bohoslužbu vedl a kázal br. kaz. Petr Asszonyi. Večer je možné se připojit k on-line přednášce Vztahy v době covidové (vysílá CB Horní Krupá - viz samostatná pozvánka s odkazem pro připojení)

Ve středu 5.5 se uskuteční modlitební shromáždění v 18 hod v Letovicích (nebude již vysíláno online)

V neděli 9.5 se opět připojíme k celorepublikové bohoslužbě Církve bratrské on-line v 9 hodin, tentokrát z Prahy 13, odkaz pro připojení na webu. Do prostor naší modlitebny jsou ale 9. května zvány děti, pro které zde bude připravena dětská bohoslužba (taktéž od 9 hod). Pro rodiče, kteří sem své děti přivezou a budou na ně čekat, bude možnost v oddělené místnosti sledovat také online bohoslužbu CB z Prahy 13.

Vážené sestry, vážení bratři,

srdečně vás zveme na další společnou on-line bohoslužbu Církve bratrské tentokrát ze Sboru Církve bratrské v Praze 13, která se bude konat v neděli 9. května od 9:00. Kázat bude předseda Rady Církve bratrské David Novák na téma Proč Desatero, když existuje desáté přikázání? na základě textu z Exodu 20,17. Církev pozdraví emeritní předseda Rady Církve bratrské Daniel Fajfr.

Pozvánka na Celocírkevní bohoslužbu zde

Videopřenos sledujte na www.youtube.com/trinactka.

Srdečně vás zveme také na druhý společný on-line Večer modliteb a chval Církve bratrské, který se bude konat 9. května od 18:00 hod. a bude navazovat na společnou on-line bohoslužbu Církve bratrské 9. května. Večer chval tentokrát bude vysílán ze Sboru CB Vsetín - Maják - stanice Metro Olomouc.

Pozvánka na Večer chval zde

Živý videopřenos bude možné sledovat na www.metroolomouc.cz/vecer.

 

2.5. od 18:00 proběhne v našem sboru Online přednáška – diskuse se Zdenkou Neumannovou a to na téma Vztahy v době covidové s podtitulem: Aneb jak to vše ustát.

Zdenka je manželkou kazatele Romana Neumanna, který nyní působí s celou rodinou ve sboru CB Archa v Pardubicích a do roku 2014 byl též kazatelem v našem sboru v Horní Krupé. Zdenka v současnosti pracuje jako pastorační pracovnice a koučka. Je to ten správný člověk, který má k danému tématu co říct.

Během přednášky budeme sbírat dotazy, na které bude odpovídáno.

Odkaz na živé vysílání přednášky zde: https://youtu.be/GwSU73Y4Wmc

Zveme všechny dorostence známé i neznámé k letními prázdninovému táboru, kde budeme prožívat velké dobrodružství. 

Kapacita tábora je omezená, takže se nezapomeň co nejdříve nahlásit u Dáši Asszonyi (mobil: 774889973).

Od 12. 4 se bohoslužeb a dalších setkání může opět účastnit 10% lidí. (19 osob). K účasti se hlaste u kazatele nebo někoho ze starších sboru

Vážené sestry, vážení bratři ve sborech Církve bratrské,

V níže uvedeném odkazu je pozvánka z Odboru pro manželství a rodinu (OMARu) na online setkání na téma Disharmonie.

Hostem bude kazatel CB Dalimil Staněk. Setkání je určené pro nezadané křesťany z protestantských církví cca 30-55 let. Nejedná se o seznamovací akci. Setkání nabízí prostor pro povzbuzení, ke sdílení, společným aktivitám a budování přátelství.

Kontaktní osobou je Lenka Mikisková. Přihlášky je možné zasílat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 12.4.2021.

S přáním Božího požehnání a radostného a pokojného prožití Velikonoc.

Aleš Čejka

Pozvánka na Singles+ zde

 

Vážení bratři a sestry, 

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na další společnou bohoslužbu Církve bratrské (tentokrát ze Sboru CB v Brně Kounicova, on-line živý přenos), která proběhne týden po Velikonocích v neděli 11. dubna od 10:00. Výklad Božího slova připraví kazatel Petr Grulich, bližší informace jsou v příloze.

Na celocírkevní živé přenosy jsou velmi dobré ohlasy, proto na dopolední setkání budou ten samý den navazovat i společné Večery modliteb a chval, ke kterým Vás co nejsrdečněji zveme. První takový večer proběhne ze Sboru CB v Černošicích (11. 4. od 18:00), v dalších měsících pak i z jiných sborů. Těšíme se, že se můžeme propojit alespoň takto na dálku.

Pozvánka na Společnou bohoslužbu Církve bratrské zde

Pozvána na Večer chval zde

Vážené sestry, vážení bratři,

věnujte, prosím, pozornost videokonferenci s názvem: SEXUÁLNÍ ZNEUŽITÍ.

Cílem je informovat, vést k porozumění problematiky, pomoc obětem, ale především k prevenci v církvi i v rodinách. Konferenci připravil Odbor pro manželství a rodinu při Radě CB v březnu 2021.

Videa a další materiály k této videokonferenci naleznete na webu Církve bratrské:

https://portal.cb.cz/konference-o-sexualnim-zneuziti

Rádi bychom spolu s Vámi prožili letošní Velikonoce se stejným úžasem nad Boží láskou, jako i v jiných letech. Můžete proto přijmout aktivity a program, který jsme připravili. Ke stažení zde

27.3-4.4 Někdy se soustředíme jen na Velký Pátek a Neděli Vzkříšení, i když i dny, které těmto událostem předchází, jsou naplněny hlubokou zvěstí. Proto jsou připraveny materiály, díky kterým můžete tyto dny projít. Program je pro dospělé i děti. Info dostanete u Aleny Krupa

29.3-31.3 Velikonoce jsou příležitostí zkoumání, kde na cestě víry právě jsem. V uvedených dnech, můžete využít osobního nebo online setkání s kazatelem nebo některým ze starších, kteří jsou připraveni naslouchat a modlit se s vámi, při zpovědním rozhovoru.(zpověď nemusí být jen přiznávání hříchů, ale také sdílení) Rozhovor si domluvte individuálně

1.4 Nechme znít jen příběh a nechme ho rozeznít ve vlastních srdcích. Vysílání proběhne na youtube kanálu sboru od 18:00. Odkaz též na www stránkách sboru

2.4 Evangelium Velkého Pátku při celorepublikové bohoslužbě z CB Soukenická v 10:00. Odkaz také na www stránkách sboru

2.4 Na Velký Pátek v odpoledních hodinách srdečně zveme k Večeři Páně, která bude sloužena fyzicky v modlitebně, po skupinkách. Je možno se hlásit na jednotlivé časy. od 13:00; 14:00; 15:00; 16:00; 17:00. Hygienická pravidla budou dodržena, nezapomeňte na respirátor. Prosím hlaste se dopředu kazateli nebo někomu ze starších sboru

4.4 Evangelium Neděle vzkříšení při společné seniorátní bohoslužbě vysílané z CB Brno Kounicova od 10:00. Odkaz bude na www stránkách sboru. Kázat bude Petr Asszonyi, který bude také tuto neděli uveden do služby Seniora Jihomoravské oblasti.

7.4 Online modlitební setkání od 18:00 na googlemeet. Velikonoční svátky uzavřeme společnými modlitbami, ke kterým zveme všechny, i když jen online. Pozvánky budou rozeslány a odkaz bude na www stránkách sboru

 

Připravujeme ve staršovstvu jednu výbornou aktivitu pro cely sbor na tyto Velikonoce. Jedná se nám o to, abychom se zamýšleli nad tím, co prožíval a dělal Pán Ježíš poslední dny před ukřižováním. A tak si znovu uvědomit, jak veliká milost se nám stala, že Boží Syn se jako beránek, nechal obětovat za nás. Je to na 9 dní, začínáme 27.3. v sobotu a končíme na velikonoční neděli. Rádi bychom doručili materiály všem členům. Případně i nečlenům, kteří projeví zájem. Abychom mohli připravit a doručit materiály, potřebovali bychom vědět, kdo by se rád zapojil.

Máme verzi pro dospělé a verzi pro rodiny s dětmi. Pro děti to bude s překvapením na každý den .

Napište prosím, zda se chcete zapojit a potřebujete verzi “dospěláckou” nebo pro děti. Pište na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

INFORMACE ZDE

Je to příběh o zázračném uzdravení a Boží milosti. Jemu patří veškerá sláva.

Výtah z emailů popisujících zdravotní stav sestry Blanky

29.10. 2020  modlitebníkům našeho sboru do emailových schránek přišla zpráva:  Píšu Vám naléhavou prosbu za sestru Blanku. Před chvílí volal Láďa (manžel), že Blance bylo pořád hůř a hůř. Volal včera večer rychlou, ale jej odmítli, že to není tak zlé...

Dnes ráno už nemohla dýchat a jenom lapala po dechu. To rychlá přijela a odvezla ji do Svitav do nemocnice. Tam potvrdili nákazu koronavirem a obostranný zápal plíc. Leží na JIP a dostává antibiotika a kyslíkovou masku na dýchání. Láďa ji teď volal a říkala mu, že se ji teď dýchá lépe. Všechny nás pozdravuje a moc prosí o modlitby. A Láďa se k prosbě připojil a moc prosí, ať se za ně modlíme.

30. října to začalo vypada velmi smutně v emailu bylo - "chci vás povzbudit v modlitbách za Blanku Martinkovů. Dnes ji je trochu hůř, proto  doktor předepsal remdesivir, který mu schválila pojišťovna, protože je Blanka v ohrožené skupině lidí k vzhledem k její nemoci." Následně se stav zhoršil a 31.10. byla převezena na ARO, protože tělo  nepřijímalo kyslík. Láďa mluvil s lékařem a ten mu říkal, ať počítáme spíš se zhoršením, než zlepšením. Následující den byly podle doktorky plíce ve stavu, že se z toho asi nezpamatuji. A přidávají se záněty v těle. Neřekla to narovinu, ale znělo to tak, abychom počítali s nejhorším. 4.11. doktorka ze Svitavské nemocnice řekla, že stav Blanky je velice kritický. Plíce nepracují a vůbec se nelepší. Opět jejímu manželovi říkala, ať počítá s nejhorším. Navíc řekla, že hluboký a dlouhý umělý spánek poškozuje mozkové buňky, co by mohlo být pro Blanku další komplikaci po vyléčení. 6.11. bylo  - "Mám úžasnou zprávu. Blanku probudili z umělého spánku, normálně komunikuje s doktorem a sestrou. Rehabilitační sestra s ní cvičí, aby neměla proleženiny. Zůstává na nucenem dýchání, protože kapacita plic je zatím malá. 8.11.  Jeji stav je pořád vážný.  Zkoušejí ji odpojit od nucené ventilace plic, ale zatím to sama neudýchá. Navíc zjistili nějaký nový bacil v plicích a hledaji antibiotikum. Teploty pořád kolísají z nízkých do vysokých a zpět. 10. 11. Blanku  převezli z ARO na JIP. 14.11. byla ještě  pohublá a slabá, ale primář  říkal, že plíce se krásně uzdravují, a když to půjde tak dál, příští týden by ji pustili domů. Dobírá ještě antibiotika. V pondělí 16.11. S velikou radostí zavolal Láďa Martinik, že ve středu se Blanka vráti domů. HALELUJA. 4.12. Doktor říkal, že má ještě nezhojená ložiska v plicích, ale je vidět značné zlepšení.Blanka Martiniková byla 4. ledna 2021 na kontrole. Pan primář byl spokojený, že plíce se lepší a i krev je již lépe okysličená. Na kontrolu má přijít až 5. března.  

Jak sestra celou situaci prožívala můžete shlédnout  ve videu  zde

Protože ještě stále trvají omezení v rámci nouzového stavu, posíláme pro všechny (nejen tedy předplatitele) únorové vydání našeho časopisu. Můžete se v něm dočíst velmi inspirativní články:

Rozhovor s Milošem Poborským, ředitelem ETS

Téma Vnitřní krása – o identitě v Kristu napsal David Novák, o tom, že Není hřích být hezká, napsala Kateřina Korábková, silné svědectví lidí, kteří ztratili tvář úrazem popálení, napsala Eva Čejchanová atp.

V iNformu se dočtete o celocírkevních online bohoslužbách a také o kaplanech, kteří slouží jako křesťané v první linii

Seriál Komenská pokračuje tématem O jazyce. Slovech a řeči aneb Říkej jen, jak to je

V rubrice rodina vás čeká silný příběh o týrání dětí a komentář PhDr. Pavly Cimlerové

V profesi poznáte mikrobiologa, který bojuje také s kovidem jako mikropachatelem

Biblická polygamie téma rozebrala Eva Čejchanová s Pavlem Černým

Diskuse o Rozdělené společnosti

KE STAŽENÍ ZDE

Zveme vás na online přednášku Pavla Rause Jak si vzájemně neubližovat 2

Srdečně Vás zveme na online seminář s Pavlem Rausem Jak si navzájem neubližovat II, který je pokračováním únorové přednášky na téma: Jak si navzájem neubližovat. Je vlídnost jen pro vyvolené? Jak na sebe nebýt zlí? Nad těmito otázkami se můžete zamyslet v neděli 14. března 2021 od 18:00 hod. na YouTube kanálu Sboru Církve bratrské ve Vysokém Mýtě

Online přenos můžete sledovat ZDE

Záznam 1. přednášky zde  

Církve bratrské ve Vysokém Mýtě. Více informací naleznete na www.cbvm.cz a v níže uvedené pozvánce.

Výzva Davida Nováka ke společným modlitbám ve dnech od 19. do 24. února 2021

Akce 40 dní s Biblí bude mít v roce 2021 téma Pane, nauč nás modlit se

24. února chceme pomocí tradičních 40 dní s Biblí společně vstoupit do předvelikonoční doby. Tématem bude tentokrát modlitba, mottem pak: „Pane, nauč nás modlit se.“ Jedním ze způsobů, jak se naučit modlit , je… začít se modlit ....Jinými slovy, přejít od přemýšlení nad modlitbou k praktikování modlitby. Jedná se o princip, že to, co nás mění především, není myšlenka, ale zkušenost s ní, tedy konkrétní čin, skutek. K této praxi nám může pomoci i společně sdílený řetězec modliteb, ve kterém se jako církev můžeme v této podivné době spojit , a který proběhne ještě před akcí 40 dní z Biblí, konkrétně od 19. do 24. února. Pokud byste se chtěli zapojit , využijte sdílený formulář, do kterého můžete napsat svoje jméno na konkrétní hodinu. Součástí je i modlitební nástěnka, kam je též možné napsat konkrétní modlitební náměty, které se mohou stát dalším modlitebníkům inspirací. Těším se na společné modlitby

Adresa na modlitební rozpis je zde

Adresa na modlitební nástěnku je zde

Akce 40 dní s Biblí bude mít v roce 2021 téma Pane, nauč nás modlit se

Tentokrát v předstihu vás zveme k jedenáctému ročníku akce 40 dní s Biblí, ta spočívá ve společné i osobní četbě Bible, ve studiu a rozjímání nad Biblí v předvelikonočním čase. Téma na rok 2021 zní Pane, nauč nás modlit se.

Akce 40 dní s Biblí bude zahájena v Církvi bratrské ve středu 24. února 2021.

Více na webu  CB včetně materiálů ke stažení zde

Fantazii se meze nekladou!

Pěkné filmové zpracování dramatického osudu Jana Amose Komenského odvysílané začátkem roku na ČT je možné si stále přehrát v archivu vysílání dostupné zde: Jako letní sníh - Život J. A. Komenského (délka 95 min). 

V neděli 14. 3. 2021 vás zveme od 9:30 na další společnou online bohoslužbu Církve bratrské, tentokrát ze sboru v Bystrém. Kázat bude Roman Toušek, člen Rady Církve bratrské, na text z Lukášova evangelia 10:21-24. Téma bohoslužby zní Jak se máš, Bože? Bohoslužbu můžete sledovat přes webové stránky sboru Církve bratrské v Bystrém www.elada.cz

Odkaz na youtube kanál zde

Z důvodu současné epidemiologocké situace bude možné sledovat on line bohoslužby prostřednictvím on-line vysílání

Nedělní bohoslužby do odvolání jen po registraci (povoleno jen 10  % kapacity sálu). Bohoslužba   na youtube  od 9:00

Pro aktuální informace vždy sledujte oznámení na daný týden. 

  

NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY Na základě usnesení vlády ČR č. 996 platné od 12. 10. 2020 se bohoslužby a další bohoslužebná setkání se do odvolání nekonají. Setkání v počtu do 10 lidí se konají dle platných hygienických nařízení.

Hygienická pravidla pro konání bohoslužeb                 zde

7R k setkávání v CB Letovice v době pokračujícího šíření COVID -19            zde

K důležitosti očkování se vyjádřil katolický kněz Marek Orko Vácha  pro ČT zde   pro servr   E15 zde

Kazatel a staršovstvo nabízí setkání a modlitebnou podporu pro každého, kdo by o ni požádal.

S jakýmikoliv dotazy a požadavky se obracejte na kazatele sboru.

Mob: 774889972 Petr Asszonyi

Stanovisko Rady Církve bratrské k riziku epidemie    zde

Pastýřský dopis od Davida Nováka  zde

JAK ŽÍT SPOLU A S VIREM  zde

 

Termíny a místo setkání je v kalendáři  a ZDE

Na našich setkáních společně studujeme Bibli a diskutujeme.