Pěvecký sbor

Aktuálně

Ujišťovací zkouška v modlitebně:

neděle 26. března:

po dopoledním shromáždění cca 10:15 - 10:45 Velkopáteční kantáta (a možná i písně Ve zdroji prýštícím se z ran, Neboť tak Bůh miloval svět)

 

Plánované zpívání ve shromáždění:

Květná neděle 2. dubna, sejdeme se 8:10 k rozezpívání a připomenutí: zpíváme píseň Ve zdroji prýštícím se z ran

Velký Pátek 7. dubna, sejdeme se cca po 17. hod. podvečer: zpíváme cyklus Velkopáteční kantáta

Velikonoční neděle 9. dubna, sejití ráno upřesníme: zpíváme píseň Neboť tak Bůh miloval svět

 

Během jara se chceme pravidelně scházet 1. a 3. neděli i s občasným zpíváním ve shromáždění

... a můžeme přemýšlet, zda podpoříme nějakým způsobem Noc kostelů :) či ekumenické shromáždění v Boskovicích v červnu.

 

Již proběhlé zkoušky:

neděle 5.3 a 19.3. - všechno :)

neděle 19.2. - zkoušeli jsme některé písně z Velkopáteční kantáty a píseň Ve zdroji prýštícím se z ran

neděle 5.2. - přečetli jsme celou Velkopáteční kantátu, je na ní ale ještě hodně práce, dále jsme zkoušeli Cleansing Fountain

neděle 29.1. - Cleansing Fountain, Neboť tak Bůh miloval svět, Velkopáteční kantáta

neděle 15.1. - Center of My Joy (v překladu Ježíši, ty radostí jsi mou) - hudba W. J. Gather a R. Smallwood, Cleansing Fountain (v překladu Ve zdroji prýštícím se z ran) - arr. Carolyn Hamlin

 

Aktualizováno 19.3.2023

 

Historie

Počátky vícehlasého zpěvu jsou datovány od roku 1910. Byl vždy výraznou součástí života a poslání našeho křesťanského sboru. Po všechna ta desetiletí byl dostatek hudebně schopných, vzdělaných a ochotných lidí všech generací, přestože intenzita pěveckých aktivit byla v různých obdobích rozdílná. V minulosti kromě smíšeného pěveckého sboru existoval i sbor ženský a mužský a různá komorní uskupení. Ve 20. letech podporoval zvěst evangelia také dechový orchestr.

Zaměření

Těžištěm naší činnosti vždy byl a zůstává zpěv křesťanských písní směřující především dovnitř církve. Vystupujeme zejména na nedělních bohoslužbách, v období církevních svátků a při zvláštních příležitostech. Jsme ale vždy rádi, když můžeme překročit hranice naší církve a podpořit koncerty a různá ekumenická setkání.

Repertoár

Výběr z našeho repertoáru posledních asi dvaceti let jsme nazpívali v roce 2001 a 2005 na dva CD nosiče. Kromě akapelových písní jsou zde zařazany písně s klavírním nebo houslovým doprovodem a několik písní s orchestrálním playbackem. Repertoár máme poměrně různorodý, rádi zpíváme písně od starých autorů přes klasiku až po novodobé skladatele.

Smysl

Nejsme žádní profesionálové. Hudba v nás ale rezonuje, cítíme ji ve svých srdcích a podle svých možností ji chceme předávat dál. Moc rádi ji spojujeme s radostnou zprávou o Ježíši a našim přáním je, aby se našim posluchačů líbila a inspirovala je.