Pěvecký sbor

Aktuálně

neděle 3.12. v 7:30 - zkouška na Vánoce

 

Dosavadní setkání roku 2023:

zpívali jsme 8.10. - Vanovice

neděle 1.10. - Je Pán světlo mé; Ježíši,Ty radostí jsi mou; Já vím, život můj v rukou Tvých spočívá

zpívali jsme 17.9.

neděle 3. září - Chci Tobě sloužit, Ježíš navěky

zpívali jsme 25.6.

neděle 18.6. - Ať chvála zní, Srdce čisté

zpívali jsme 6.6. - Chvála, Hned ráno probuď se k chvále, Když Kristus umíral, Hospodin ti požehnej

neděle 21.5., 4.6. - Chvála, Když Kristus umíral, Hned ráno probuď se k chvále, Ať chvála zní

zpívali jsme 30.4.

neděle 16., 23.4. - písně Zpívej s radostí + Ty jsi Bůh úžasný; Ježíši, Ty radostí jsi mou

zpívali jsme 7.4 a 9.4.

zpívali jsme 2.4.

neděle 26.3. - Velkopáteční kantáta, Ve zdroji

neděle 5.3 a 19.3. - všechno :)

neděle 19.2. - zkoušeli jsme některé písně z Velkopáteční kantáty a píseň Ve zdroji prýštícím se z ran

neděle 5.2. - přečetli jsme celou Velkopáteční kantátu, je na ní ale ještě hodně práce, dále jsme zkoušeli Cleansing Fountain

neděle 29.1. - Cleansing Fountain, Neboť tak Bůh miloval svět, Velkopáteční kantáta

neděle 15.1. - Center of My Joy (v překladu Ježíši, ty radostí jsi mou) - hudba W. J. Gather a R. Smallwood, Cleansing Fountain (v překladu Ve zdroji prýštícím se z ran) - arr. Carolyn Hamlin

 

Aktualizováno v pátek 1.12.2023 v 13:58

 

Historie

Počátky vícehlasého zpěvu jsou datovány od roku 1910. Byl vždy výraznou součástí života a poslání našeho křesťanského sboru. Po všechna ta desetiletí byl dostatek hudebně schopných, vzdělaných a ochotných lidí všech generací, přestože intenzita pěveckých aktivit byla v různých obdobích rozdílná. V minulosti kromě smíšeného pěveckého sboru existoval i sbor ženský a mužský a různá komorní uskupení. Ve 20. letech podporoval zvěst evangelia také dechový orchestr.

Zaměření

Těžištěm naší činnosti vždy byl a zůstává zpěv křesťanských písní směřující především dovnitř církve. Vystupujeme zejména na nedělních bohoslužbách, v období církevních svátků a při zvláštních příležitostech. Jsme ale vždy rádi, když můžeme překročit hranice naší církve a podpořit koncerty a různá ekumenická setkání.

Repertoár

Výběr z našeho repertoáru posledních asi dvaceti let jsme nazpívali v roce 2001 a 2005 na dva CD nosiče. Kromě akapelových písní jsou zde zařazany písně s klavírním nebo houslovým doprovodem a několik písní s orchestrálním playbackem. Repertoár máme poměrně různorodý, rádi zpíváme písně od starých autorů přes klasiku až po novodobé skladatele.

Smysl

Nejsme žádní profesionálové. Hudba v nás ale rezonuje, cítíme ji ve svých srdcích a podle svých možností ji chceme předávat dál. Moc rádi ji spojujeme s radostnou zprávou o Ježíši a našim přáním je, aby se našim posluchačů líbila a inspirovala je.